Топ-5 найстрашніших ігор

Налякати сучасних геймерів – важке завдання. Несподівані крики, шарудіння, різкі появи страшних істот увійшли до розряду штампів і вже не змушують здригатися, як раніше. Але виробники ігор намагаються щосили і випускають по-справжньому страшні продукти навіть сьогодні. Є і "Вічні джерела жаху", які лякали і продовжують лякати геймерів і досі. Ми складемо список з п'яти реально страшних ігор, за словами самих граючих.

Resident Evil 5

Топ-5 найстрашніших ігор - Resident Evil 5

Культова серія ігор. Немає сенсу зупинятися на сюжеті, його знає кожен поважаючий себе геймер і кіноглядач. Події п'ятої частини розгортаються у 2008 році. Автори вирішили спростити абсолютно все, відкинути зайве і показати багато екшну. Гравцеві не потрібно розгадувати жодних загадок, скарби можна знайти у себе під ногами тощо. І найголовніше – Resident Evil 5 продовжує наводити страх та жах на людей.

Silent Hill 2

Топ-5 найстрашніших ігор - Silent Hill 2

Геймери стверджують, що не перша, а саме друга частина подарувала грі статус культової. Вона з'явилася у продажу у вересні 2001 року. І тут же стала найсмачнішим “Гарячим пиріжком” серед власників Playstation 2. Цій смаковості можна пред'явити звинувачення за пунктом “Розхитана нервова система тисяч людей”. Добре, що у кримінальному кодексі немає такої статті.

Silent Hill 2 нагородив гравців повною гамою почуттів. Людям ставало страшно, тіла тряслися з голови до ніг, хтось терміново міняв спідню білизну. Головний хорор-прийом другої частини – контраст. Гра починається у повній темряві, а потім переміщається у туманну імлу. Геймери не знають, що буде далі, і ця напруга змушує боятися.

Де жах, там і жах. Сцени вбивств вражають своєю жорстокістю, а монстри влаштовують таке, що одразу припиняєш гру та вибігаєш подихати повітрям. Саме місто Silent Hill зливається з новим світом і повністю перетворюється. Ще один контраст, який спричиняє незвичайні відчуття. Вердикт: грати, боятися і тремтіти від страху.

Rule of Rose

Топ-5 найстрашніших ігор - Rule of Rose

Гра так і не набула статусу культової. Багато гравців висловлюють претензії з приводу геймплею, деяких відверто злить "Каряве управління". У Rule of Rose чимало багів, практично немає ліків, і далеко не в кожному відповідальному моменті можна зберегтися. Але в нашому списку головне, щоб було страшно, а це завдання виконується на повну.

Графіка гри налякала не одну сотню гравців. Герої, незрозумілі малюнки, реалістичні криваві плями на підлозі – це багато що створює потрібну атмосферу. Допомагає і оркестрова музика, яка змінюється у різних ситуаціях. Від розміреної композиції в спокійні моменти до динамічного саундтреку, що впливає на психіку, при появі ворогів. Самі геймери вважають, що задум Rule of Rose втілений не найкращим чином, проте гра нехило лоскоче нерви.

Fatal Frame

Топ-5 найстрашніших ігор - Fatal Frame

За культовими творами Silent Hill і Resident Evil пішов цілий потік хорор-ігор. Лише деякі з них змогли вибитися із загальної маси та отримати інтерес та визнання серед людей. Одним із таких представників жанру став Fatal Frame. Культовий статус продукції неоднозначний, думки щодо цього питання поділяються. Але вона точно порадувала тих, хто грає свіжими ідеями і почуттям страху. Усього вийшло 4 частини.

Новизна ідеї полягала у полюванні на примар за допомогою старого фотоапарата. І творці не прорахувалися, геймери оцінили їхні старання та фантазію. Сам сюжет відрізняється загальною простотою, що пішло у плюс атмосфері. Гра лякає людей навіть на своїй батьківщині, Японії, а закордонні та непідготовлені шанувальники відчувають сильніший страх. Величезний особняк, безліч похмурих лабораторій, підвальні приміщення з бомжами та багато іншого. Все виконано в японському стилі та наводить чимало остраху. У напружені моменти грає тривожна музика, а шарудіння та дивні звуки змушують боятися навіть зараз, коли вони вважаються прийомами “Минулого століття”. Вся справа в особливій подачі від творців, яка зіграла на всі сто.

Nightmare Creatures 2

Топ-5 найстрашніших ігор - Nightmare Creatures 2

У 2000 році компанія Konami випустила другу частину гри для щасливих власників PlayStation та Dreamcast. Дія розгортається незадовго до Другої світової війни. Головний герой став жертвою жахливих експериментів шаленого алхіміка, все його тіло перебинтоване, рани кровоточать, а в руках він тримає сокиру. Саме в такому "не товарному" вигляді геймери і борються із злом.

Локації гри: цвинтарі, склепи, моторошні шпиталі та інші похмурі місця Лондона та Парижа. Творці вклали багато зусиль у зовнішній вигляд джерела зла. Монстри по-справжньому лякаючі та кошмарні, справжні Nightmare Creatures. Над музикою працював сам Роб Зомбі, і звуковий супровід допомагає наздогнати остраху. Пройшло вже 17 років, а друга частина здатна добряче помотати нерви навіть сьогодні.

Вгору